Genç kalmanızın sırrı ne? Sağlıklı bir yaşam, stresten kaçınma ve zararlı maddelerden uzak durma en bilinenleri ve olması gereken cevap. Bunlara ek cildimizin yapıtaşlarının destekçisi olan mezoterapi solüsyonları en iyi anti-aging uygulamalarından bir tanesidir.

Mezoterapi nedir?

Mezoterapivitaminlerin, minerallerin, aminoasitlerin, enzimlerin genellikle karışım halinde cilt katmanlarına mikroenjeksiyon ile uygulanması tekniğidir.

Mezoterapi hangi durumlarda uygulanır?

Mezoterapi birçok farklı durumda uygulanabilir ancak bizler mezoterapi uygulamalarını,

  • Cilt yaşlanması ve sarkması,Leke tedavisi,
  • Güneş lekeleri
  • Saç dökülmesi, kellik
  • Gözaltı morlukları ve torbaları için sıklıkla uyguluyoruz.

 

Mezoterapinin yan etkisi var mıdır?

İşlem sonrası geçici kızarıklıklar ve morluklar oluşabilir. Bir gün içersinde de çoğu kaybolur. Ayrıca uygulama öncesi herhangi bir maddeye karşı alerjiniz olup olmadığı hakkında hekimizle konuşmanız gereklidir.

Mezoterapi nasıl yapılır?

Mezoterapi yönteminde oldukça ince iğneler kullanılarak, deri altına vitamin, mineral, antioksidanlar enjekte edilir. İşlem öncesi lokal anestezik kremler ve soğuk uygulama ile ağrı duyusu azaltılır.

Saç mezoterapisi nedir?

Saç mezoterapisisaç dökülmesini engelleyen, bununla beraber saç uzamasını sağlayan bir yöntemdir. Mezoterapi uygulaması, saç derisindeki gerekli vitamin, mineral ve besin öğelerini sağlayarak saç dökülmesini önler. Genellikle 2 haftalık aralıklarla en az 4 seanslık uygulamanın saç dökülmesi ve kellik tedavisinde yapılması önerilir. Saç ekimi sonrası 3. ayda mezoterapi tedavisine başlamanız ekim işleminin başarısını artırmaktadır.

Yüz mezoterapisi nedir?

Yüz mezoterapisi (mezolifting) cildi yenileyen, cilt kırışıklığı ve cilt sarkmalarına etkili olan doğal ve faydalı bir yöntemdir. Yüz mezoterapisinde; solüsyon içerikleri, problemin tipine göre cildin uygun katmanlarına enjeksiyon ile verilir. Ciltte kolajen sentezini uyarır, gençleşme, sıkılaşma ve parlaklık sağlar. 10 gün aralıklarla yapılacak 4 seans