Zamana meydan okuyoruz !

Hepimiz yaşlanıyor ancak güzelliğimizin kalıcı olmasını istiyoruz. Ancak zamanla birlikte cildimizdeki sıkılığını sağlayan lifler zayıflıyor, yüz yağ dokusu azalıyor, derin kırışıklıkları oluşuyor ve yerçekimi etkisi ile de sarkmalar meydana geliyor. Tüm bunlar; aynada kendimize bakarken ‘GÜZELLİK’ kavramımızı etkiliyor. Peki ne yapacağız? Son 20 yılda kullanımı giderek artan ‘Botilinium Uygulamaları ‘ nam-ı diğer ‘Botoks’ bu konuda bizlere yardımcı oluyor.

Botoks nedir?

Yüzümüzdeki kırışıklıkların oluşmasında temel etken yüz kaslarımızın sürekli kasılması. Eğer bu bölgedeki kas kasılmalarını azaltabilirsek yüzümüzdeki kırışıklarda azalacaktır. Botoks da bu noktada devreye giriyor. Kasların uyarımı için gelen elektrik sinyallerini botoks sayesinde, sadece istediğimiz bölgede olacak şekilde azaltıyoruz.

Botoks ne için kullanılır?

Az önce bahsettiğimiz yüz botoksu haricinde, aşırı el, ayak ve koltuk altı terlemelerinde, istemsiz kas spazmlarında (göz kapama sırasında oluşan burun ucu kasılması gibi), köşeli çeneye neden olan iş gıcırdatmalarında, baş belası olan migren rahatsızlığında, doğumsal boyun kası spazmlarında botoks kullanıyoruz.

Botoks nasıl yapılır?

Eğer daha önce hiç yaptırmadıysanız şunu rahatlıkla söyleyebilirim. Tahmin ettiğinizden daha kolay. İşlem öncesi lokal anestezik kremlerimiz ve soğuk uygulamalarımızla ağrı sorunu ortadan kaldırıyoruz. İşlem öncesi yapılmasına karar verdiğimiz noktaya belirlenen dozlarda botoksumuzu enjekte ediyoruz. İşlem yapılacak bölgeye göre değişmekle birlikte yaklaşık 10 ile 20 dakika arası sürüyor.

Yüz botoksu nedir?

Tüm botoks uygulamaları arasında en sık yaptığımız işlem yüz botoksu.

Çoğumuzda yaşlanmaların ilk belirtileri; her iki kaş arasında sinirli veya korkutucu bir yüze neden olan derin kırışıklar, alnımızda yatay biçimde uzanan kırışıklar ve göz kenarlarımızda özellikle güldüğümüzde ortaya çıkan ve kaz ayakları olarak bilinen kırışıklardır.

Bunların hepsinin çözümü de yüz botoksunda.

Bunun haricinde; burun sırtında oluşan tavşan çizgilerine, sigara içen kadınlarda sık görülen dudak üst ve altında çizgilere neden olan ‘Smokers Line’ durumunda, çene orta hattında kaldırım taşı görüntüsüne neden olan kırşıklıklarda da botoks kullanıyoruz.

Botoks etkisi geçici midir?

Tüm botoks uygulamalarının etkisi geçicidir. Kişiler arası değişkenlik göstermekle birlikte etki süresi 4-12 ay arasında değişmektedir. Güzel yanı düzenli botoks yaptırmaya başladıkça botoksun etki süresi uzamaktadır.

Botoksun yan etkisi var mıdır?

Uygun dozlarda yapılan botoksun herhangi bir yan etkisi yoktur. İşlem sonrası geçici kızarıklık, şişlik ve morluk olabilir.